Kybernetická a internetová rizika

Podíl kybernetických útoků na společnosti, ale i domácnost a jednotlivce, strmě narůstá.

 

Útoky jsou promyšlenější a sofistikovanější. Hlavně nyní, v době častější práce z domova, se potýkají uživatelé internetu s problémy kybernetických hrozeb jako je zneužití osobních údajů, nebo ztráta finančních prostředků. Dalším nezanedbatelným problémem může být nákup zboží na internetu.

Zneužití platebních karet

Ukradl vám někdo vaši platební kartu nebo zneužil toho, že jste ji ztratili? A stihl s ní dokonce zaplatit v obchodě nebo z ní vybrat peníze? Pojištění internetových rizik na to pamatuje a zneužití vaší karty kryje do limitu 50 000 Kč.

Samozřejmostí je také zajištění právní pomoci pro tyto případy.

Dodání poškozeného zboží zakoupeného z e-shopu, nebo jeho nedodání

Na internetu nakupuje 99 % Čechů. Patříte mezi ně, ale přesto se obáváte, že můžete přijít o peníze za již zaplacené a nedoručené zboží? Nebo toho, jak budete řešit, když vám e-shop dodá vadné, poškozené nebo úplně zničené zboží? S pojištěním kybernetických rizik se již bát nemusíte. Pojišťovna nejen, že uhradí cenu, kterou jste za zboží zaplatili až do výše 50 000 Kč, ale také vám pomůže s reklamací a poskytne právní pomoc.

Příjemným bonusem navíc je skutečnost, že se nemusí jednat pouze o zboží zakoupené v České republice, ale také v kterékoli zemi, která je součástí Evropské unii, USA a dalších zemí.

Poškození pověsti na internetu nebo sociálních sítích

Věděli jste, že s kyberšikanou se na internetu potká přes 70 % dětí a mladistvých?

Pokud o vašich dětech nebo přímo o vás, rozšiřuje někdo na internetu, či sociálních sítích pomluvy, pomůže vám pojištění internetových rizik vyřešit i tuto nepříjemnost. Postará se o odstranění poškozujících informací z internetového prostoru a vy tak budete moct zase klidně spát.

Zneužití identity na internetu

V současné době je zneužití osobních dat na internetu velkým rizikem. Nejen své jméno, rodné číslo a bydliště, zadáváme na internetu do různých formulářů a zasílám e-mailem. Mezi osobní data se řadí také přihlašovací údaje, hesla, IP adresa. Všechny tuto informace mohou být zneužity a jejich zveřejnění vás může poškodit.

Pojištění internetových rizik se vztahuje na pokrytí škod vzniklých:

  1. neoprávněným výběrem finančních prostředků z vašeho bankovního účtu,
  2. vznikem dluhu (například při zneužití osobních dokladů k podvodnému získání půjčky).

Samozřejmostí je opět zajištění právní ochrany v souvislosti se zneužitím identifikačních údajů na internetu.

IT asistence na dálku

Součástí pojištění je také IT asistence, která na dálku zajišťuje pomoc s užíváním výpočetní techniky (hardwaru i softwaru) a dalších elektronických zařízení. Tato asistence na dálku může být poskytnuta formou telefonické konzultace nebo vzdálené (prostřednictvím internetu) komunikace.

S pojištěním internetových rizik se tak budete mít na koho obrátit, pokud budete mít potíže s instalací hardwaru či softwaru nebo internetem.

Poptávkový formulář

    Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.