Kybernetická a internetová rizika

Podíl kybernetických útoků na společnosti, ale i domácnost a jednotlivce, strmě narůstá. Útoky jsou promyšlenější a sofistikovanější. Hlavně nyní, v době častější práce z domova, se potýkají uživatelé internetu s problémy kybernetických hrozeb jako je zneužití osobních údajů, nebo ztráta finančních prostředků. Dalším nezanedbatelným problémem může být nákup zboží na internetu.

Pojištění Vám pomůže řešit nepříjemné situace, například:

Zneužití platebních karet

Ukradl vám někdo vaši platební kartu nebo zneužil toho, že jste ji ztratili? A stihl s ní dokonce zaplatit v obchodě nebo z ní vybrat peníze? Pojištění internetových rizik na to pamatuje a zneužití vaší karty kryje do limitu 50 000 Kč.

Samozřejmostí je také zajištění právní pomoci pro tyto případy.

Dodání poškozeného zboží zakoupeného z e-shopu, nebo jeho nedodání

Na internetu nakupuje 99 % Čechů. Patříte mezi ně, ale přesto se obáváte, že můžete přijít o peníze za již zaplacené a nedoručené zboží? Nebo toho, jak budete řešit, když vám e-shop dodá vadné, poškozené nebo úplně zničené zboží? S pojištěním kybernetických rizik se již bát nemusíte. Pojišťovna nejen, že uhradí cenu, kterou jste za zboží zaplatili až do výše 50 000 Kč, ale také vám pomůže s reklamací a poskytne právní pomoc.

Příjemným bonusem navíc je skutečnost, že se nemusí jednat pouze o zboží zakoupené v České republice, ale také v kterékoli zemi, která je součástí Evropské unii, USA a dalších zemí.

Poškození pověsti na internetu nebo sociálních sítích

Věděli jste, že s kyberšikanou se na internetu potká přes 70 % dětí a mladistvých?

Pokud o vašich dětech nebo přímo o vás, rozšiřuje někdo na internetu, či sociálních sítích pomluvy, pomůže vám pojištění internetových rizik vyřešit i tuto nepříjemnost. Postará se o odstranění poškozujících informací z internetového prostoru a vy tak budete moct zase klidně spát.

Zneužití identity na internetu

V současné době je zneužití osobních dat na internetu velkým rizikem. Nejen své jméno, rodné číslo a bydliště, zadáváme na internetu do různých formulářů a zasílám e-mailem. Mezi osobní data se řadí také přihlašovací údaje, hesla, IP adresa. Všechny tuto informace mohou být zneužity a jejich zveřejnění vás může poškodit.

Pojištění internetových rizik se vztahuje na pokrytí škod vzniklých:

  1. neoprávněným výběrem finančních prostředků z vašeho bankovního účtu,
  2. vznikem dluhu (například při zneužití osobních dokladů k podvodnému získání půjčky).

Samozřejmostí je opět zajištění právní ochrany v souvislosti se zneužitím identifikačních údajů na internetu.

IT asistence na dálku

Součástí pojištění je také IT asistence, která na dálku zajišťuje pomoc s užíváním výpočetní techniky (hardwaru i softwaru) a dalších elektronických zařízení. Tato asistence na dálku může být poskytnuta formou telefonické konzultace nebo vzdálené (prostřednictvím internetu) komunikace.

S pojištěním internetových rizik se tak budete mít na koho obrátit, pokud budete mít potíže s instalací hardwaru či softwaru nebo internetem.

Kontaktujte nás

Kanceláře

Náměstí 13/15, Galerie Nový Svit,
594 01 Velké Meziříčí

Naše služby poskytujeme po celé ČR

Perpetuel podporuje

Jsme rádi, když můžeme pomáhat lidem.
Rádi pomůžeme i na potřebných místech – stali
jsme se sponzory nového auta pro organizaci
Sociální služby města
Velké Meziříčí.